Máte volné místo ve školce?

Také si kladete otázku: Jak je možné, že jsou školky přeplněné k prasknutí? Zvýšila se snad porodnost? Odpověď je vlastně jednoduchá. Mnoho školek se zrušilo a budovy se rozprodaly. Také zavedení povinné školní docházky pro předškolní děti přispívá k přeplnění těchto zařízení. Učitelky mají obavy i z toho, že budou muset brzy přijímat i dvouleté děti. Na druhou stranu kromě státních školek existují i soukromé, avšak za ty si slušně rodiče připlatí.
děti ve školce
Zápis do státní školky
Zápis dětí školky v dnešní době ve většině případů připomíná frontu na banány. Jedná se hlavně o velká města, kde je školek sice mnoho, ale dětí ještě víc. Na vesnicích a v menších městech jsou na tom lidé o něco lépe. Nějaké to místečko se tam vždycky najde, někde mají i rezervy. Ve velkých městech je však každému rodiči jasné, že to bude trochu boj. Hlavním kritériem je, aby dítě dovršilo při nástupu do školky věkovou hranici 3 let a aby mělo trvalé bydliště na území města. Rodiče mohou podávat přihlášku do více školek najednou. Často se však stává, že v dopisech o nepřijetí je dítě až dvacáté pod čarou. V Česku se do školek nedostane tisíce dětí.

Děti se speciálními vzdělávacími potřebami
V dnešní době se velmi řeší i nárůst různých zdravotních problémů u dětí např. hyperaktivita, poruchy chování, vady řeči, zrakové vady, autismus aj. Pro rodiče dětí s těmito problémy je najít školku opravdu někdy nadlidský výkon. Krom běžných školek, kam mohou děti docházet sami nebo s asistentem, existují ještě školky speciální. Výhodou těchto školek je malý kolektiv a individuální péče. Do těchto školek však musí rodiče doložit doporučení, které většinou vydává pedagogická psychologická poradna nebo speciálně pedagogické centrum. Do těchto center je však objednávací doba velmi dlouhá, takže se rodiče musí obrnit značnou dávkou trpělivosti.
hlášení dětí
Soukromé školky
Hodně rodičům vytrhne trn z paty nakonec nějaká soukromá školka. Výhodou je menší kolektiv a individuální přístup. Některé školky nabízí i výuku cizích jazyků a montessori výuku. I děti s různými zdravotními problémy nacházejí v těchto školkách větší pochopení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup