Testosteron a jeho optimální hladina.


Asi jste věděli, že i muži mají své dny. A není tedy správné toto přirovnání přisuzovat jenom ženám. A ženám je to přisuzováno proto, že mají často kvůli menstruačnímu cyklu narušenou jejich hormonální rovnováhu. A tak se jim tedy dost často stává, že mají výkyvy nálad a že jsou dost často podrážděné. A tak možná proto je to tu srovnání i s mužskými dny. Protože ono to vlastně dost souvisí, protože i muži to mohou mít vlastně způsobeno tím, že je jejich hormonální systém narušen. A jak asi všichni víte asi nejdůležitějším mužským pohlavním hormonem je právě testosteron. Který je v pubertě odpovědný za to, že se ještě chlapec pomalu mění v muže. Jeho rysy se začnou vyostřovat, jeho hlas je hlubší a pohlavní znaky se začnou vyvíjet velikou rychlostí.

muž

A mladí muži jsou divocí, agresivnější a ženou se dopředu. A za to všecko vděčí právě hormonu testosteron. Cítí se být velice nabití a mají najednou nárůst svalové hmoty a jejich kosti jsou pevnější. Cítí se prostě celkově velmi dobře. Ale co je v mládí jistě nebude pokračovat ani ve středním věku. Tam se již prostě musí tvrdě dřít anebo si k normální hladině testosteronu musí dopomoci. Například injekcemi anebo různými doplňky stravy. U mužů je zcela normální, že jeho hladina klesá. A to zcela přirozené a začíná to zhruba po 40 roce života. A to o 0.4 procenta ročně. Jeho největší produkce je ráno v časných hodinách a vysoká je až do hodin dopoledních. Ale vyšlo několik studií, kde bylo dokázáno, že až dvacet procent mladých mužů v produktivním věku vykazují nízkou hladinou testosteronu.

chlapec

Čím je to dáno? Asi konzumním životem a přílišným pozorováním sociálních sítí, kde místo toho bychom měli co nejvíce času trávit venku a dělat nějaké sportovní aktivity. Normální hladina testosteronu a tím optimální hodnoty testosteronu https://www.erectmax.cz/blog/produkce-testosteronu/ jsou od 8,64 do 29 nanomolu na litr. A zjišťuje se klasickým odběrem krve. A k tomu abyste si svoji hladinu nechali změřit by vás mělo vést několik příznaků. A mezi ty nejčastější patří ztráta chuti k sexuálnímu aktu. A také velmi časté výkyvy nálad a ztráta svalové hmoty. A budete se také cítit výrazně unavení a budete ztrácet chuť do života. A tohle všechno by vás mělo přesvědčit. A dnes se to dá již dobře léčit. Stačí si jen nechat poradit od odborníka prokonzultovat s ním vaši nastalou situaci.