První prázdninová cesta

Nejoblíbenější činností během celých prázdnin je pro vaše vnuky cestování. Červencové ráno je jako stvořené na výlet. Trochu pod mrakem a přesto příjemně teplo. Kluci před cestou k vlaku provádějí poslední  kontrolu svých mobilů. Všichni je mají stoprocentně nabíté. Cílem dnešního výletu je třicet kolometrů vzdálené městečko, které je vyhlášeným rájem pro všechny nadšence pokemonů.

Byla bohatá na úlovky pokemonů

 
Jako každoročně je v plánu výstup na nejvyšší bod místního pohoří.Je to místo, na kterém začínají prázdniny. Slavnostním obědem v horské chatě. Cesta k ní je sice strmá, ale dobře značená. Hned na podhorském nádražíčku kluci zapínají aplikaci a gps na svých mobilech.

A asi po padesáti metrech s radostným pokřikem oznamují první úlovek. Pokemon sedí na patníku u cesty. Vyrážíte po značené cestě vzhůru. A další úlovky na sebe nedají dlouho čekat. Kluci se rozbíhají po lese. A vy se nestačíte divit, kolik radostí jim tato hra přináší.

Asi uprostřed výstupu si uděláte přestávku na svačinu. Na malém paloučku rozprostřete přinesené dobroty. Ale ani během jejich konzumace pokemoni nedají pokoj. Jeden vám dokonce sedí na plechovce s občerstvením. Asi po půlhodině vyrazíte na druhou část výšlapu. Les je čím dál hustší a pokemonů ubývá. Kluci to vítají.

Mají co dělat, aby zvladli strmé stoupání. Místy se šplháme v předklonu jeden za druhým a jsme rádi, když se na obzoru objeví hosrská chata. Venkovní restaurace je připravena na své každoroční návštěvníky. V jídelníčku nechybí klučičí oblíbená rajská omáčka s knedlíkem.

Tu si dávají pravidelně všichni tři. Po krátkem odpočinku se klici vydávají prozkoumat nejvyšší bod krajiny, na kterém je umístěna rozhledna. A přesně u jejího vchodu čeká ten nejvzácnější úlovek. Pokemon, kterého kluci ještě ve své sbírce nemají. Začátek prázdnin se opravdu vydařil!