Levně a chytře ke čtení

Ceny knih s poklesem zájmu o čtení nečekaně vzrostli. U běžných takzvaných paperbackových publikací se pohybují kolem tří až čtyř set korun, za pevné desky si pravděpodobně připlatíte ještě o něco více. Nejedná-li se ovšem nutně o nový bestseller, můžeme knihy koupit i za zlomek ceny. Poradíme vám, kde si je zajít koupit.
růže v knize.jpg

Nezatracujte antikvariáty

Antikvariát má většina lidí spojený se zaprášenými svazky čítající mnoho let. Pokud se však rozhodnete nějaký navštívit, budete příjemně překvapeni. Na své si tu přijdou jak milovníci starých omšelých knih s historií, tak ti, co touží po literatuře novější.

Někteří lidé se zkrátka rozhodnou ihned po přečtení knížku odložit a už ji nepotřebují. Může se tedy stát, že v regálech těchto obchodů narazíte na tituly staré pár let, nebo dokonce měsíců.

Jestliže preferujete spíše internetové nakupování, po krátkém hledání zjistíte, že většina antikvariátů má také internetovou databázi a tituly si tedy můžete objednat i online. Zaměříte-li se na stav předmětů, můžete naleznout i tituly skoro nové.

Vyzkoušejte obchody se staršími tituly

Pokud se nutně nepídíte po knihách vydaných během posledních pár měsíců, navštívit můžete i speciální obchody, které se zaměřují na prodej knih, které již vypadly z oběhu. Naleznete zde výtisky starých autorů, na které se již nevztahují autorská práva, nebo také knihy vydané v takovém množství, které se neprodalo.
dívka s knihami.jpg

Cena zboží se v těchto obchodech pohybuje řádově v desítkách korun. Záleží především na materiální stránce, za objemnější tituly tedy pravděpodobně zaplatíte o něco více. Stále se však budete pohybovat hluboko pod minimem známých knihkupectví.

Brzy možná zjistíte, že k tomu, abyste naplnili svou knihovnu, nepotřebujete tisíce. V případě antikvariátu navíc podpoříte znovuzpracování knih, což se z hlediska ekologie velmi cení.