Překonejte starosti za pomoci koníčků!

Nejen po zimě, ale každopádně stále, je potřeba se hýbat a věnovat pozornost naší fyzické schránce. Ale nejen to! Je také potřeba pro vlastní duševní zdraví dělat i jiné věci. Sport je fajn, ale pokud nejste zapálenými sportovci, bude i pro vás ideální, pokud se budete věnovat i něčemu jinému, než jen sportu a pohybovým aktivitám.
ruční pletení
Ptáte se, čemu? Samozřejmě tomu, co vás baví nebo bavilo v minulosti. Co třeba oprášit vaše staré koníčky? Zamyslete se nad tím, co vás baví teď, co vás bavilo dříve a vrhněte se do toho! Sledujte, jak se vám uleví, jak se vaše já bude soustředit na něco, co ji baví a přestane myslet na starosti všedního života. Někdo si pustí třeba hudbu a zazpívá si a zatancuje, někdo si sedne ke knížce a začte se, někdo si sedne k papíru a začne psát příběhy, které se mu honí v hlavě. Každý jsme jiný a určitě neexistují žádné hranice, které by určovaly, co vás může a nemůže bavit!
Nic z uvedeného vás nenadchlo, a přesto už cítíte, že i vy potřebujete tak zvaně vypnout? Co třeba příroda? Máte zahradu či balkon? Udělejte si radost a vrhněte se do okopávání zahrádky či úpravy balkonu. Pořiďte si sazeničky a začněte zahradničit.
Ani zahrada není pro vás? Co třeba pletení, háčkování či vyšívání? Někdy se lidé ptají, proč by to někdo dělal, když je to tolik práce a výsledky jsou vidět za dlouho. Ale to je ono! Přesně proto! Sednete k pletení a myslíte jen na to, co děláte!
Někdy jsou v životě situace, které vás srazí na kolena. Najednou nevíte kudy kam. Bloumáte světem jako zraněná ovečka, které nikdo nepomůže. Nepomůže, protože to neví. Vnitřní bolest, ať už ze ztráty milovaného člověka, ze ztráty domnělé životní lásky či ze ztráty dobrého zaměstnání není vidět na první pohled, jako říznutí nožem. Ale o to více bolí! Pomalu nás sžírá zevnitř a je jen a jen na nás, jestli se postavíme takové překážce čelem a najdeme si cestu, jak se s ní vypořádat nebo se necháme sžírat zevnitř!
četba u moře
A kromě toho, že můžete vyrážet s přáteli ven a zabavit se pomoci jiných lidí, potřebujete také ve chvílích, kdy na vás jdou největší tlaky a bolesti, mít něco, co vás přivede na jiné myšlenky!
Dělejte tedy cokoli, co vás baví a naplňuje! Život máme jen jeden a pokud se nevzdáme, vždycky nakonec najdeme něco pozitivního na nepříjemných chvílích. Třeba povedený svetr upletený vlastníma rukama či povídka, kterou napíšeme sami!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup