Jaký princip má hypotéka bez dokládání příjmů

Každý z nás alespoň v hloubi duše sní o vlastním bydlení. A není divu, koneckonců to má spoustu výhod. Avšak pro mnoho z nás to zůstane pouze nedosažitelným snem. Jiným k tomu, aby si jej splnili, pomůže hypotéka. Jedná se o účelový úvěr, který je určen ke koupi či rekonstrukci konkrétní nemovitosti. Dnes jej na trhu najdeme v mnoha podobách.obrázek nového domu

Jednou z těch nejoblíbenějších je hypotéka bez dokládání příjmů. V čem se liší od té běžné? Pokud žádáte o jakoukoliv půjčku, včetně hypotéky, musíte obvykle doložit doklad o svém měsíčním příjmu a o zaměstnání. To se obvykle dělá pomocí výplatní pásky a pracovní smlouvy. Na základě těchto údajů vám pak banka či finanční společnost půjčku schválí či nikoliv. Dělá to proto, aby se ujistila, že klient bude schopen splácet. To je pro ně důležité, koneckonců jen tak dostanou své peníze zpět.

Avšak u hypotéky bez dokládání příjmů tomu tak není. Zde nevyžadují prokázat, kolik měsíčně vyděláváte, ač si vás obvykle prověří v registru dlužníků, aby měli alespoň nějakou jistotu, že nepatříte mezi chronické neplatiče a že tedy to, co vám půjčí, dostanou zpět, včetně úroků.

Můžeme namítnout, že to je i tak pro společnost, která tuto hypotéku poskytuje, velké riziko. I to je jeden z důvodů, proč jej nemají v nabídce například banky, byť je velmi oblíbený. Proč tedy toto nebezpečí firmy podstupují?

Jednoduše proto, že tak na jejich produkt dosáhne mnohem širší klientela, mezi nimi i ti, kteří byli například v bance odmítnuti. A mnoho z nich je ochotno smířit se s vyšším úrokem, jen když jim bude půjčka schválena.keys-1317392_640

Jistě, valná část těchto lidí pravděpodobně nebude mít na splácení. Avšak od toho je tu prověřování v registru. A pokud ne, přijde na řadu exekuce, kde může dojít až k zabavení předmětné nemovitosti a jejímu prodeji v aukci za vyšší cenu, než za jakou byla koupena. Jak je vidět, tak ať tak či tak, finanční společnost, která hypotéku poskytla, na tom jen vydělá.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup