Už jste byli v Prateru?

Když vás popadne „toulavá“ a jste poblíž jižní Moravy, proč nevymyslet něco více ujetého a poněkud méně tradičního a nezajet třeba rovnou do Vídně? Není to zase tak daleko, jak by se mohlo zdát.

Jednoho prázdninového večera se běžně zrodí nápad: „Pojeďme někam na výlet!“ Otázka „A kam?“ se od tradiční Pálavy díky sarkastické poznámce „Co třeba do Vídně na kolotoč?“ může celkem rychle zvrhnout právě na Prater a kupodivu to třeba vyjde.
Slavné velké kolo v Prateru

Třeba autem

Autem z Brna jste tam po dálnici za necelé dvě hodinky v závislosti na provozu, a pokud se jí chcete vyhnout na obou stranách hranice, po okreskách to zabere něco přes 2 hodiny. Realita je časově trošku horší, když započítáte zastávku cestou třeba na oběd nebo občerstvení. I bloudění a neshody s navigací si mohou vybrat své a spolu s pohodovou jízdou jsme asi na 3 hodinách. To na výlet, kde se můžete kochat okolím a nikam se nespěchá, celkem ujde.

Na hranicích vás může napadnout otázka, jestli potřebujete do rakouských měst obdobnou „ekologickou plaketu“, jako je již zvykem v Německu. V Rakousku již byly také zavedeny, a to v regionech Vídeň, Horní Rakousko, Burgundsko, Štýrsko, Tyrolsko a postupně vznikají další zóny. Pokud však jedete „klasickým osobákem“, můžete být v klidu. Povinnost zatím mají jen nákladní vozidla (včetně těch typu „N1“ do 3,5 tuny).
Obří kolotoč - Prater

Parkování

Kromě nejrůznějších pamětihodností a zoologické zahrady nabízí Vídeň také zábavní park s atrakcemi Prater. Když si propočítáte cenu parkovného na okraji Vídně kolem 3 EUR a další investice do nákupu jízdenek MHD, vyjde mnohem levněji jet do parkovacího domu až na místo.

Po příjezdu na místo vás mile překvapí parkovací dům s cenou 2,10 EUR za hodinu a od 3 hodin výše za 1,60 €. Maximální denní tarif za 24 hodin je pak 19,90 EUR a speciální noční balíčky vyjdou v rozpětí 4-6 €.

Ve všední den je tu místa na parkování dost. O víkendu každý varuje před katastrofou – to už by se možná to parkování na okraji města nejspíše vyplatilo – zvláště, pokud toho chcete stihnout obejít více, než jen Prater.

Zábavní park

Zábavní park Prater láká hlavně na desítky nejrůznějších atrakcí pro malé i velké, ale i do rozlehlého parku. Na místě se nachází i muzeum voskových figurín.

Pro milovníky adrenalinu jsou atrakce takovým drobným zklamáním. Když záměrně vynechají slavné „Obří kolo“, zamíří rovnou na krásné horské dráhy, vysoké i nízké (zato rychlé) kolotoče v ceně okolo 3-5 €. Svezou se ale pouze jednou dokola a „šmitec“. I kolotoče by chtělo točit o pár minut déle (asi se trochu projevuje rozmazlení z poutí v naší republice). Po 8. hodině večer ale nápisy a cedulky slibují větší rychlosti a více adrenalinu – nic pro děti a slabé povahy.

Tak snad zase příště.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup