Sen o vlastním bydlení pomůže splnit

Přemýšlíte o hypotečním úvěru, ale v hlavě se vám rodí miliony různých otázek? Nebojte, je to celkem logické, jedná se o velké rozhodnutí, které do jisté míry ovlivní váš budoucí život. Pojďme se tedy společně podívat na to, co je dobré ještě před návštěvou banky promyslet a jak získat hypotéku https://www.fahd.cz/jak-na-hypoteku/.

  • Druh hypotéky, který nám bude vyhovovat

Banky často nenabízí pouze jeden úvěrový produkt, ale hned několik. Často tak může být problém se v takovém množství vyznat. Začneme tedy hezky postupně. Asi nejčastější hypoteční úvěr, se kterým se setkáte téměř v každé bance, je ten na bydlení. Jedná se o účelový úvěr, peníze mohou tedy čerpány pouze za konkrétním účelem. Většinou je to nákup nemovitosti, stavba či rekonstrukce, přístavba atp.

vlastnictví domu

Druhým, avšak neméně oblíbeným typem hypotéky je americká. Mátu výhodu, že není potřeba bance dokládat, na co byly peníze z ní použity. Je tedy jen na vás, na co budou peníze využity, můžete začít cestovat, studovat nebo třeba si pořídit nový nábytek. Ovšem benevolentnost hypotéky je do jisté míry vykoupena vyšším úrokem. Pokud tedy chcete hypotékou financovat právě bydlení, zvolte raději první možnost. Americká hypotéka má ve většině případů nastavenou maximální výši půjčené částky, která nezohledňuje cenu nemovitosti.

  • Stabilní rodinný rozpočet

Splácení hypotečního úvěru zasáhne do našeho rodinného rozpočtu, ať se nám to líbí nebo ne. Je proto potřeba, aby byl stabilní. I výše měsíční splátky je rozhodující, do banky bychom proto měli vstupovat už s přesnou představou, jak vysoká by měla být. Mnohdy se jedná o závazek i na několik let, nezmizí tedy za pár měsíců a s touto skutečností bychom měli k hypotéce přistupovat.

puzzle dům

Někdy se ale přeci může stát, že nám banky z nějakého důvodu úvěr zamítnou. Možností mohou být právě nebankovní společnosti, které na takové žadatele čekají s otevřenou náručí.