Podzimní výlety po hradech

Ač to mnoho lidí neslyší rádo, nebudeme si lhát – léto už nenávratně sbalilo své vysoké teploty, přesunulo se zase o kousek dál a nám už svou náruč pomalu, ale jistě, otevírá ten barevný a krásný podzim. Sluníčko již nesvítí tak ostře, fučící větřík už není tak příjemný a osvěžující jak v létě a různá letoviska či kempy se začínají vyprazdňovat. Třeba Vás napadlo – co ti lidi na podzim dělají? Pokud nemáte inspiraci, jistě si přečtěte našich pár typů na příjemné výletování po nejkrásnějších českých či slovenských hradech.
pražský hrad
Karlštejn
Každému, kdo si vzpomene na Karla IV, se jistě hned vybaví náš nejznámější hrad Karlštejn. Ten byl v minulosti známý tím, že na něj měly ženy zcela zakázán vstup. Tohle omezení je již naštěstí historií, takže krásy hradu můžou být zcela obdivovány všemi, kdo o ten krásný pohled stojí. Tenhle skvost české architektury je pro veřejnost otevřen ještě do 31.10. , tak honem, pospěšte si a zajeďte se pokochat duchem minulosti.

Zvíkov
Tento hrad byl založen již v roce 1234 Václavem I. Nejzajímavější je poloha hradu – je umístěn na ostrově na soutoku Vltavy a Otavy a i pro svou strategickou polohu v minulosti odolal nájezdu Husitů či všech ostatních, kteří se ho snažili dobýt. Hrad prošel v dříve pár úpravami, nicméně historická kultura se v hradu dochovala dodnes a jeho krásou se můžete pokochat i Vy.

Pražský hrad
Další z kulturních skvostů, který zdobí naši stověžatou matičku Prahu, je bezpochyby Pražský hrad. Sídlo, které se stalo útočištěm pro mnoho státních politických zastupitelů. Nejen pro svoji atmosféru a bezchybnou lokaci v centru Prahy je jednou z našich nejnavštěvovanějších kulturních památek. Již od 9. století se stal hrad sídlem Přemyslovců, ve kterém přebývala nejen knížata, ale i různí králové či biskupové. Dominantou Pražského hradu je bezpochyby chrám sv. Víta, který si jistě nenechá žádný turista ujít – a vy byste také neměli!
 hrad Karlštejn
Věřím, že i podzim může být barevný nejenom padajícím listím, ale také zážitky z Vašich výletů, ač už na jeden z doporučených hradů nebo na spoustu ostatních, které jsou u nás hojně k vidění.