Podle vědců mají ženy častěji chuť na sladké než muži – mají to v genech

Existuje několik způsobů, jak se vyrovnat s chutí na sladké. Můžete použít nejrůznější činnosti, abyste odlákali svou pozornost, nebo se můžete pouze zaměřit na zdravější doplnění cukrů. Třeba takové, za které vám poděkuje i vaše tělo
barevné cukrovinky
·         Proč jedí ženy více sladkého ne muži?
Je to proto, že ženy jsou ze zásady emotivnější, což znamená, že si jídlo často pojí s nejrůznějšími emocemi. Stres, smutek, vztek nebo frustrace, tohle všechno řeší ženy jídlem.
·         Co způsobuje chuť na sladké?
Většinou je to buď spjato s emocemi, nebo za to může nedostatek cukru v krvi, případně je hodnota cukru v krvi velmi nízká. Může se také stát, že cukr v krvi kolísá, i to může mít za příčinu chuť na sladké.
NAHRAĎTE CUKRY NĚČÍM ZDRAVĚJŠÍM
Pokud máte na sladké při nějaké emoci, například při stresu, a přitom víte, že pokud jste ve stresové situaci, nebo když jste smutné, tak jíte nezdravě, měly byste tento zlozvyk omezit. Jistě, jídlo při stresu pomáhá, ovšem je lepší začít dělat něco jiného.
–          Pohybové aktivity vyluzují hormony štěstí
Stejně jako jídlo. Takže úplně stačí, když si půjdete zaběhat, nebo si jenom zařádíte v obýváku u lekce zumby, aerobiku nebo něčeho jinak pohybového. Nebojte se pohybu a vyzkoušejte ho místo cukru nebo sladkého, uvidíte, že vám vaše tělo poděkuje.
–          Vyhněte se nezdravým cukrům
Nahraďte cukr medem, nebo vyzkoušejte žvýkačky, které neobsahují cukr. Případně si pořiďte stévii, to je přírodní sladidlo, které obsahuje jenom minimum energetické hodnoty.
smíšené ovoce
Pokud je chuť na sladké neutuchající, sáhněte po ovoci. Samozřejmě, je to kalorická bomba, ovšem touto cestou do sebe dostanete také vlákninu a spoustu vitaminů a minerálů, tedy živiny, které nutně potřebujeme pro život.
–          Pamatujte, pokud jíte ovoce pravidelně, minimálně jednou denně, stabilizujete si cukr v krvi


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup