Zahrádka je snem každého z nás: jak ji správně zařídit?

Důležité je mít plán a pevnou představu. Určitě chceme na zahrádce trávit volný čas, chceme pít kávu a dívat se na krásnou přírodu, na stromy, které jsme zasadili, na ovoce a zeleninu, které pěstujeme, nebo na rostliny, které nám rozkvetly ve skalce. Samozřejmě že je zahrada našim místem, kde vodíme přátele, chlubíme se sousedům a trávíme náš čas. Vytvořte si soukromý ráj na zemi, kousek půdy, která je jenom vaše, se může snadno proměnit v soukromý ráj.
upravený trávník

Nezapomínejte zavlažovat!

–          Je nutné dodávat rostlinám vláhu, aby vyrostly, vykvetly a přinesly ovoce, a to hlavně v létě
–          Máte rozstřikovače? Ty jsou nejlepší na trávníky a okrasné záhonky
–          Pokud chcete zalévat stromy a záhony, pořiďte si zahradní hadici s hlavicí
nohy nad hlavou

Zarovnávejte trávník profesionálně

–          Máte velkou plochu, kterou je nutné zastřihávat? Potom investujte do traktorku, do stroje, který seká trávu a rovnou ji sbírá do sběrného koše. To znamená, že se nemusíte zdržovat hrabáním.
–          Stříháte okolo plotu? Potom byste měli mít zastřihovač, který je jenom na rameno. Je to vlastně elektrická kosa, která ale dnes nemá ostří, nýbrž rychle rotující silný drát, který poseká každou rostlinku.
Veškerá zahradní technika už dávno není na elektřinu nebo na benzín. Nejlepší je mít veškerou techniku na akumulátorový pohon. Je výkonná, rychlá, spolehlivá, a hlavně nemusíte nikde tahat žádné kabely, ani kupovat drahý benzín. Jednoduše je nabijete a můžete je využívat.
kropící konev

Osvětlení, posezení, altány a pergoly

Na zahradě by mělo být nějaké posezení. Využijte mnoha možností, které nabízejí zahradní domky nebo altány, případně si nechte postavit pergolu. Stačí ale jenom správný nábytek, a to pravé místo na zahradě třeba pod velkým slunečníkem.
–          Ke každému posezení by měl patřit také gril
–          Nezapomeňte na to správné posezení s křesly a stolem