Malá zahrada stačí?

Dříve platilo, že i rodinné domy pořizovali lidé, kteří tíhli k domácím pracím na domě a hlavně k práci na zahradě. Dnes tomu tak není. I lidé s městskými zvyky se stěhují na venkov do rodinných domů, aby měli klid, případněaby poskytli svým dětem zdravější bydlení. Mnozí z nich vědí, že práci na zahradě minimalizují na sekání trávy sekačkou. Pokud patříte mezi ně, dříve než si koupíte stavební parcelu, zamyslete se nad tím, zda opravdu chcete co nejmenší pozemek. Protože mít větší pozemek se rozhodně vyplatí.
 

Je celá řada možností jak pozemek využít.

  1. Bazén– dnes má skoro každý na zahradě bazén. Dříve se jednalo trochu o snobárnu, protože bazény stejně lidé příliš nevyužívali, dnes se jedná o standard s ohledem na stále rostoucí ceny vstupného v aquaparcích. Ale bazén ocení nejen Vaše děti, ale především i Vy sami. Proč se plahočit do plovárny, když můžete mít bazén sami pro sebe.
  2. Dětské hřiště– prostor lze využít také jako dětské hřiště. Pokud jste šikovní, určitě zvládnete pomocí manuálu sami sestavit prolézačky nebo klouzačky, pokud ne, k dispozici je celá řada cenově dostupných dětských atrakcí. Že děti odrostou? To je pravda, ale jednou dne zase budou vnoučci nebo děti příbuzných, kteří přijdou na návštěvu.
  3. Sportovní hřiště– Máte rádi volejbal nebo tenis? Co si třeba udělat svoje vlastní hřiště, kde můžete s přáteli pořádat neoficiální turnaje? Že je to netradiční řešení? No a co. Je to přece Váš pozemek.
  4. Pergola– určitě se nechcete připravit o letní grilování s přáteli a rodinou. Postavte si komfortní přístřešek. V létě je nejpříjemnější trávit veškerý čas venku. To znamená ranní kávička, polední oběd, večerní grilování to vše na čerstvém vzduchu.

 

Kdo ví, co bude zítra

Notabene člověk se mění. Jestliže dnes Vás práce na zahradě neláká, věřte tomu, že v určitém věku to prostě na Vás přijde, ani nebudete vědět jak. A pak byste mohli litovat toho, že nemáte dost místa na záhonky.