Krb nebo krbová kamna

Každý rok vybízí podzimní počasí k tomu, abyste lenošili v teple za plápolání ohně a nejlépe i za praskání polen.

Nejen krby ale i krbová kamna se opět vrací do módy. V dnešní době nejsou už jen moderním, ale také praktickým pomocníkem a to v mnohých interiérech. Může to být možná i zásluhou zvyšujících se cen energií, které stále rostou, anebo také vkusem majitele dané nemovitosti. Už dávno jsou pryč časy, kdy byla kamna pouze zdrojem tepla. V tehdejší době se o designu vůbec nemluvilo. Dá se říct, že dokonce hyzdila svým vzhledem pokoje, ve kterých se nacházela. Dnes je ale situace zcela jiná. Seženete totiž jakýkoliv kousek a to ať už v moderním provedení nebo jako nějakou repliku ze starožitných kamen. U krbu to platí také.
topení v krbu

Mezi hlavní pozitiva kamen a krbů patří například to, že si můžete zatopit kdykoliv, kdy nechcete zapínat centrální topení. Může to být například v době, kdy je venku sychravé počasí a vy byste si rádi udělali příjemné teplo. Další výhodou je, že nepotřebujete elektriku a ani plyn. Kromě toho také můžete navodit příjemnou atmosféru a velmi ušetříte na poplatcích za energie.
hořící dřevo

Nejen krb ale i kamna jsou příjemným prvkem do každého interiéru. Nabídka je velmi široká, takže si určitě vybere každý.

Možná si teď říkáte, kam je lepší volit krb a kam kamna. Krb byste měli volit tam, kde je více prostoru. Kamna zase do obydlí, které má menší charakter. Mají totiž tu výhodu, že se dají velmi snadno vyměnit v případě nouze.

Není to však žádným vepsaným pravidlem a záleží hlavně na majitelích a jejich možnostech. Krbové vložky lze sehnat i v malém provedení a stejně tak i velká krbová kamna. V dnešní době se již fantazii meze nekladou.

Krb ani kamna vám ale nevyhřejí celý dům, pokud k tomu nejsou uzpůsobeny. Jsou ale vítány v chladných dnech či večerech. Pořiďte si je i vy. Určitě nebudete litovat.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup