Zajímavosti o točitých schodech

Kdo by neznal spirálová schodiště, patří k nejzajímavějším stavebním koncepcím v bytech i rodinných domech a budí velký respekt pokaždé, kdy se s nimi setkáte.

Komfort versus vzhled – tohle dilema řeší každý, kdo se rozhodl dát točitému schodišti přednost. Že jsou točité schody nesmírně vzhledově zajímavé, že upoutají ihned pozornost, že jsou ozdobou bytu a že je nemůžete nikde přehlédnout, je zjevné, ale máme tu zužující se schodnice a to je důvod k obezřetnosti. Musíte jim přizpůsobit chůzi, levé chodidlo našlapuje jinak než pravé a ne vždy dokážeme na nich udržet balanc, zejména starší lidé a malé děti s tím mohou mít problém.

točité schody

Přemýšlejte prakticky – luxusní vzhled spirálových schodišť může být zastíněný přenášením věcí, například stěhováním. Proto se vyplácí ještě před výstavbou a realizací projektu přemýšlet velmi prakticky s výhledem do budoucna, protože se tento bod může stát problematickým článkem při přenášení chladničky, pračky, sedací soupravy, koberce, velké televize, akvária a dalších větších břemen, která tudy nemusí projít, anebo s velkým sebezapřením. Pokud ovšem toto dilema vyřešíte, pak je jisté, že spirálové schody budou dominantním prvkem vašeho interiéru.

spirálové schodiště

Pravotočivé nebo levotočivé – víte, že na starých hradech se zcela záměrně konstruovala točitá schodiště pravotočivá kvůli tomu, aby obránci hradu drželi meč v pravé ruce a byli vůči nájezdníkům ve výhodě? Samozřejmě, pokud se obránce pravák setkal s útočníkem levákem, tak byly síly vyrovnány, ale šlo o pravděpodobnost, kdy bylo i dříve leváků méně, než praváků. My bychom vám rovněž doporučili točité schody koncipované pravotočivě, už kvůli tomu, že tím napodobují naši DNA, a že někteří léčitelé a esoterici vnímají otáčení doprava, po směru hodinových ručiček, jako pozitivní vývojový směr, zatímco levotočivou spirálu jako negativní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup