Sportovat se dá i se psem, nebudete na to sami

Začíná to aportováním a je jen na nás, zda se odhodláme k něčemu akčnějšímu. V dnešní době už pejskař není jen člověk, který chová svého mazlíčka, ale především člověk, který ráno sbalí sebe, psa, po cestě přibere dalšího pejskaře, a společně vyráží na dvoudenní závody klidně do zahraničí. Aby si však člověk užil zábavy a trochu si zasportoval, nemusí se vůbec stát takovýmto nadšencem. Stačí, když občas navštíví místní cvičák, či věnuje více času cvičení povelů a stavění překážek na zahradě.
Z jakých sportů můžete vybírat?

jezevčík

Agility

Agility je dnes rozšířeným sportem a nebývá problémem najít v okolí psí školu, kde se mu můžeme věnovat. V podstatě se jedná o sport podobný koňskému parkuru, ale v tomto případě běháte vedle psa a naznačujete, kterou překážku má přeskočit, proběhnout a oběhnout. Na agility závodech potkáte závodící děti i dospělé, agility totiž není vůbec náročný sport.

Dogdancing

V dogdancingu si zase můžete zahrát na Star Dance, kdy na zvolenou hudbu vytvoříte vlastní choreografii, a hlavně se budete bavit při učení psa novým kouskům. Výsledný efekt stojí za tu námahu a můžete se předvádět všude – před známými i dalšími pejskaři! Navíc Vás nestojí skoro nic.

Dogfrisbee

Pokud Vás baví házet psovi míček, nemusíte zůstat u klasického aportování. Dogfrisbee je zábavný sport, při kterém se naučíte perfektně házet s létajícím talířem a naučíte psa zajímavé triky.

Flyball

Abyste se mohli aktivně věnovat flyballu, budete potřebovat najít družstvo, se kterým budete závodit. Zde si však moc nezasportujete – běhá a skáče pouze pes a Vy posloužíte spíš jako doprovod. Cílem psa je přeskočit překážky, sebrat tenisák a běžet zpět.

kolie

Bikejöring

Jste-li nadšeným cyklistou, pak Vás jistě potěší, že i kolo a pes jdou dohromady. Závodit můžete na kole v zápřahu Vašeho psa. Na novou roli si bude pes možná chvíli zvykat, ale je to další možnost jak spolu strávit čas!
Psích sportů je daleko více, ale tento výběr slouží k přiblížení současných možností, jak se psem sportovat. Nemusíte přitom být zdatní běžci, abyste občas udělali něco pro vzájemný vztah se svým čtyřnohým miláčkem.