Ploty na míru

Od doby, kdy začal pravěký člověk žít trochu jiným způsobem a už netvořil se svými soukmenovci tlupy, začal s největší pravděpodobností řešit i ochranu svého majetku. Do té doby to bylo jistě zbytečné, protože vše patřilo všem, a tudíž nebyl důvod, aby si před ostatními svůj majetek nějakým způsobem chránil. Obavy spíše panovaly z divoké zvěře. Postupem doby se tedy lidé rozdělili podle rodin a už nastal problém.

hřiště

 • Soused nahlížel k sousedovi v touze zjistit, copak si to pořídil nového.
 • Moderní člověk už se tedy bez vhodného oplocení neobejde.

Jestliže bydlíte v rodinném domku, ke kterému patří i kus pozemku, určitě máte kolem něho plot. Tento prvek však nenajdeme pouze u domů, ale své využití našel i v jiných prostředích.

Ochrana tenisových kurtů

Stačí se rozhlédnout kolem sebe a uvidíte plot na každém kroku. Oplocení využívají i majitelé nebo provozovatelé různých sportovišť. Například tenisová hřiště. Právě v těchto prostorách je vhodná ochrana důležitá ze tří hledisek.

 1. V době, kdy na kurtech nejsou sportovci a ani žádný zodpovědný správce, nemůže sem nikdo nezvaný vniknout a způsobit nepříjemné škody.
 2. Pokud jste někdy hráli tenis, pak víte, jak se člověk naběhá za míčkem. Hlavně, pokud tuto hru provozuje opravdu pouze víkendově a není příliš trénovaný.
 3. Pokud se kurty nacházejí v blízkosti silnice, mohl by letící míček způsobit i vážnou dopravní nehodu.

Někteří výrobci se rozhodli produkovat své výrobky přímo na míru a přímo pro daný účel. Můžete si tedy vybrat například právě tenisové pletivo, které je určené k ochraně kurtů a hřišť.

plot

 • Jedná se o výrobek, který se vyznačuje
  • přírodně a příjemně zelenou barvou
  • výškou, která je tři sta centimetrů
  • velikostí ok, jenž činí 45×45 milimetrů
  • drátem o průměru 2,70 milimetrů.

Tento druh speciálního pletiva je vyroben ze zinku a PVC.