Dobré bydlení nemusí stát vždycky majlant

Koupit si byt či dům nebylo nikdy v našich moderních dějinách tak drahé jako dnes. A to se zdá, že ještě není všem dnům konec. Má se totiž ještě zdražovat.

Dobré bydlení nemusí stát vždycky majlant

Není nad to bydlet ve svém. Nikdo vás neobtěžuje, jste sami vlastními pány a máte jistotu, že vám na hlavu nebude nikdy pršet. Získat ale vlastní bydlení není vůbec snadné, zvláště při dnešních cenách, které jsou až neuvěřitelné. I v menších obcích se prodávají byty za ceny, které ještě donedávna byly moc i na Prahu. Inu, časy se mění a obytné nemovitosti každý měsíc zdražují o něco více. Dnes již ani ti největší optimisté nepředpokládají, že by mohli ceny nemovitostí jít ještě toto desetiletí domů, což není zrovna dobrá zpráva pro lidi, kteří by se chtěli v následujících letech koupit své bydlení.

Převoz domu

Pokud by se mělo jednat o bydlení klasického střihu, tedy rodinná vilka nebo byt, a to ideálně se třemi pokoji, tak to jistě ne. Ale jsou zde i jiné možnosti, které jsou cenově přeci jen o něco málo přívětivější. Nejedná se sice o žádnou extra třídu, ale pro pohodové bydlení je to více než dost. Mobilheim nové generace určitě za peníze, za které se prodává, stojí.

Hned ze začátku je vhodné zdůraznit, že nejde o maringotku ani o nic podobného. Mobilheimy jsou běžná obydlí. Tedy běžná hlavně v západních státech, nikoliv u nás. Ovšem vzhledem ke vzrůstajícím cenám nemovitostí se stanou oblíbenějšími i v našich zeměpisných šířkách. Jsou totiž mnohem levnější. A to je řeč o těch nejlepších verzích, které nabízejí maximální přepych. Nejsou sice až tak prostorné, ale hodně to vykupují prakticky vybaveným interiérem. A hádejte co, veškeré zařízení bývá již součástí ceny, takže asi budete kupovat obydlí na kolečkách, nemusíte kvůli tomu kupovat ještě nábytek mikrovlnou troubu a další nezbytnosti.

Puzzle domku

Živnostníci

V mobilheimech se nedá jen pohodlně žít, ale také s jejich prostřednictvím můžete i vydělávat. Vždyť jde o docela levné prostory, které se dají využít všelijak, třeba i jako kadeřnictví nebo skromný masážní salónek.