V čem tkví popularita aplikace Snapchat?

Jedná se o poměrně mladou online aplikaci, neboť byla vyvinuta před pár lety v Americe. Mohou za to hned tři pánové a to Evan Spiegel, Bobby Murphy a Reggie Brown. Díky nim se aplikace stala velmi záhy oblíbenou ve Spojených státech, kde má více jak padesát milionů příznivců. Aplikace, která je především určená na posílání a sdílení fotografií. Avšak oproti jiným aplikacím disponuje hned několika přednostmi.

Snapchat je dostupný jak pro iOS i Android. Znakem této aplikace je roztomilý žlutý duch. Který zaujme vaši pozornost.

chytrý telefon a Snapchat
Žít přítomností!

Takové je poslání aplikace Snapchat. Můžete posílat a sdílet takto fotky neboli momentky, které prostřednictvím aplikace vyfotíte coby selfie a jedním kliknutím odešlete. Ojedinělost spočívá v tom, že tyto fotky v telefonu příjemce jsou k dispozici jen po dobu deseti vteřin. Poté dochází k automatickému výmazu.

Vytvářet můžete však i příběh z fotek i videa. Avšak i zde platí velmi krátká doba platnosti a to viditelnost videa po dobu 24 hodin. Ukládání fotek do mobilu není povoleno, byť se o to někteří snaží.


Snapchat je aplikací respektující soukromí

Předností je, že zde je eliminace možnosti, že by se vámi posílané fotografie někdy objevily na internetu či na sociální síti. Aplikace oficiálně prohlašuje, že veškerý obsah po deseti sekundách mizí v nenávratno. Nicméně i tady by se nemělo vše až tak brát na lehkou váhu a trocha opatrnosti by měla i zde být.

I když je aplikace velmi oblíbená u mladé populace, přeci jen je zde věkově limitováno. Snapchat mohou používat osoby starší 13 let.

Snapchat v telefonu
Je Snapchat pro každého?

Výhodou je, že se vždy rozhodnete, komu co chcete poslat. Poslaný obsah je uchován jen pár sekund, tím je více chráněno soukromí. Avšak komunikace je na bázi značné stručnosti. Počet znaků je omezený jen na třicet. Ovšem kdo se doslova vyžívá v pořizování selfie či zajímavých fotek, je tato aplikace naprosto ideální. Zároveň můžete denně poslat větší množství fotek, aniž by došlo k zahlcení či zveřejnění fotek jinde na internetu. Snapchat je zkrátka veselou zábavou pro sdílení každodenních momentů v přítomnosti.