Proč pravidelně chodit na masáže?

Ať už jen jemná masáž zad, nebo krátké uvolnění trapézových svalů péčí partnera, může změnit den k lepšímu o 180 stupňů. Věda už několikrát prokázala, že masáže skutečně prospívají vašemu tělu. Níže uvádím jen několik důvodů, proč byste si měli tento druh terapie pravidelně dopřávat:
relaxace při svíčkách
·         Posiluje imunitu
Masáž dokáže nejen rozproudit krev. Zároveň mění její složení. Výzkumy ukázaly, že testované subjekty měly po 45 minutách švédské masáže (masáž hlubokých fascií, dlouhé tahy, kruhové pohyby směřující krev do srdce) v krvi vyšší hladinu konkrétních bílkovin, které hrají důležitou roli při ochraně těla před mnohými civilizačními chorobami, virovými infekcemi a dalšími patogeny.
·         Redukuje stres
Říká se, že drtivá většina nemocí a jejich průběh je spojen úzkostí a stresem. Masáž prokazatelně vede ke snížení hladiny kortizolu v těle, při současném zvýšení množství hormonu serotoninu a dopaminu.
Málokterá aktivita vás dokáže tak uvolnit jako tato osvěžující procedura. Nezapomínejte, jak moc je tělo a propojeno s psychikou člověka. Masáž těla je tak i masáž duše.
Kvalitní korejská studie zjistila, že pacienti, kteří se podrobili masáži pět minut před operací katarakty (šedý zákal), měli, v porovnání s „nemasírovaným“ průměrem, podstatně nižší tepové frekvence, krevní tlak a hladiny stresového hormonu kortizolu.
klasická masáž
·         Spánek
Masáž vám pomůže lépe usnout. Už žádné počítání oveček. Dvaceti minutová masáž obličeje umí nejen snížit krevní tlak, ale i téměř okamžitě navodit uvolnění a ospalost.
V současné společnosti, kde je narůstající podíl insomniaků tristní, tento bod rozhodně nelze opominout. Neboť je to právě spánek, který významnou měrou ovlivňuje kvalitu následujícího dne.
Kvalitní spánek je mimořádně důležitý, když zvážíte, kolik zdravotních problémů je způsobeno jeho nedostatkem (ať už v délce, či kvalitě).