Vánoce a naše peněženka

Čekají nás velké výdaje?
Jste zvyklý o nejhezčích svátcích v roce utrácet hodně peněz? V tom případě se připravte na to, že jistě budete potřebovat velké množství financí. Zde je na místě otázka, jestli je potřeba tolik utrácet, jestli není lepší se soustředit na jiné hezčí věci. Pokud se rozhodnete utrácet, velké výdaje vás neminou. Čeká vás zřejmě situace, že se budete muset zadlužit proto, abyste mohli nakoupit potřebné množství dárků všem těm, kterým chcete. Zde se připravte na to, že budete muset svoje závazky následně také splácet. Upíšete se tedy k tomu, že po několik let budete muset počítat měsíčně s nějakou částku bokem.
vánoční pohlednice
Možná si řeknete, že přece 500 nebo 1000 Kč měsíčně není žádná částka, jenže si představte, že to budete platit třeba 36 měsíců. V průběhu roku se vám budou líbit další věci, a tak si takových malých půjček vezmete třeba 10 a už z toho máme například 5 000 Kč. To už není tak malá částka, co myslíte?
 otevřená peněženka
Můžeme nechat peněženku spát?
Myslíte si, že je potřeba všem kupovat drahé dárky? Vánoce jsou o tom, že se lidé setkávají, povídají si, užívají si klid a pohodu. Ano, je hezké dostat nějaký dárek, ale může to být malý dárek od srdce, protože i maličkost přece potěší. V tom případě neutratíte zbytečně několik tisíc za vánoční nákupy. Další stránkou je, že se zbytečně nebudete zadlužovat. Nebudou se vám kupit žádné splátky. V tomto případě můžete nechat peněženku spát a bude vám hezky. Zkuste zapřemýšlet nad tím, jestli je potřeba brát tyto svátky, jako konzumní. Určitě si všimnete, že před Vánoci je všude plno lidí, kteří mají plné vozíky a utrácí velké sumy peněz.
 peníze a peněženka
Přemýšlejte o tom, jestli je potřeba utrácet mnoho peněz za nákupy vánočních dárků a dobrot. Chápu, že člověk si chce dopřát krásnou a pohodovou atmosféru. Není dobré se kvůli tomu na několik let zadlužit. Peněženka je občas plná a občas prázdná. Je potřeba si dávat pozor, ať se nedostanete do soukolí exekucí. Vánoce si užívejte, ale zbytečně neriskujte. Vaši blízcí vás přece budou mít rádi, i když jim nekoupíte honosné dárky. Pamatujte na svoje finance a možností.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup