Top 5 přírodních zázraků, které nám pomohou zatočit s podzimní únavou a nachlazením

Existuje mnoho darů přírody, které nám v tomto období mohou pomoci postavit na nohy. Nemusíme ani sáhnout hluboko do kapsy, mnohé z nich máme kolem sebe běžně dostupné a určitě stojí za vyzkoušení.  Zde je pět nejlepších.
1.     Rakytník
Tento keř, s oranžovými drobnými plody, který roste mnohým z nás na zahradě, obsahuje až 25x více vitamínu C než citron. Využít se dá na mnoho způsobů. Připravit si můžeme džem, nebo přidáním cukru sirup, který můžeme popíjet celou zimu. Nejen že působí jako antioxidant, ale výborně posiluje imunitu.
rakytník obrázek
2.     Arónie
Další poklad ze zahrady, bohatý na vitamíny, s velkými účinky na naše zdraví. Stejně jako v předešlém případě je možné připravit sirup. Pokud nám nevadí trpčí chuť, můžeme konzumovat jen tak, a to jak čerstvou, tak sušenou, nebo si arónii třeba přimíchat do jogurtu, či ovesné kaše. Získáme tak lahodnou snídani, která nás výborně nastartuje na celý den.
3.     Kustovnice čínská
Malé plody, které nám posílí imunitu, fungují jako antioxidant a navíc elixír mládí, určitě stojí za vyzkoušení. Najdeme v nich například železo, vápník, vitamíny skupiny B, nebo vitamín E. Usušené chutnají výborně.
snídaně s kustovnicí
4.     Zázvor
Čaj z tohoto kořene k podzimu a zimě neodmyslitelně patří. Umí prokrvit, zahřát, i nás zbavit počínajícího nachlazení. V kombinaci s medem získáme lahodný nápoj, ideální pro podzimní a zimní večery.
5.     Hlíva ústřičná
Tato velice zdravá houba se dá využít na mnoho způsobů. Ať už čerstvá do vaření, například polévky, guláše, těstovin, můžeme ji ale používat také jako sušenou. Nejdůležitější složkou jsou beta-glukany, ty se postarají o naší imunitu. Výborně funguje i na cholesterol, nebo vysoký krevní tlak, proti kvasinkám i plísním.
 
Zařazením těchto produktů do jídelníčku, získáme řadu prospěšných látek a navíc i spousty energie. Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na dostatek pohybu, spánku, světla a pitného režimu. Výborně zabírá jóga, nebo běhání. Nejen na podzim nám tato opatření přijdou vhod.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup