Detox zdraví prospívá

Dříve se lidé často postili, protože věděli, že tím svému tělu velmi prospějí. Dnešní moderní doba si říká o detox, což je jen módně přejmenovaný název postu. V každém případě jde o řádné vyčištění organismu a odlehčení těla od všemožných škodlivých látek. Výsledkem je nám pak to, že se cítíme zdraví, čilí a plni síly. Proto bychom si měli detox dopřát pravidelně alespoň jednou za rok, čímž prospějeme svému zdraví a vitalitě.

Detoxikace je očistný ozdravný proces, během kterého se náš organismus zbaví všemožných jedovatých a nevítaných látek, které se nám v těle nahromadily. Kde se však tyto toxiny v našem, těle vzaly?
Nejčastěji si za zanesení organismu můžeme sami, a to špatným životním stylem, který je společníkem snad každého z nás.

Především špatná strava, kvůli které máme zbytečný příjem nejen tuků a cukrů, ale také mnohých dalších jedů, které se do našeho organismu dostanou z chemicky upravované stravy, ale také špinavé ovzduší, kouření, pití alkoholu a málo pohybu představují negativní faktory, díky nimž se nám do organismu dostává mnoho volných radikálů. Ty pak způsobují oxidační stres, který vede k předčasnému stárnutí organismu. Pokud se nám těchto látek v těle nahromadí nadbytek, je nutné je eliminovat. K tomu slouží detox, jehož cílem je zbavení se všech těchto jedovatých látek.

Očistit své tělo od jedovatých toxinů lze hned několika způsoby. Nejlepší je samozřejmě způsob, který se týká potravy a zažívání, neboť právě naše každodenní strava obsahuje spoustu škodlivin, které pak mají špatný vliv na celý organismus, což může vést k celé řadě nepříjemných onemocnění, například k rakovině tlustého střeva. Proto je dobré držet různé detoxikační diety, či jednotlivé způsoby detoxikace kombinovat.

1.       Dieta – při ní je zásadou vyhýbat se jídlům, která zanášejí organismus, a naopak vyhledávat potraviny, které pomáhají očistit.
2.       Hladovění – díky němu se odbourávají nahromaděné nežádoucí toxické látky.
3.       Cvičení – tělesná aktivita má pozitivní efekt na odbourávání toxinů, neboť kladně ovlivňuje trávicí a vyměšovací pochody.
4.       Masáže – masírováním se uvolňuje povrchové napětí, čímž dochází k odstranění toxinů z pokožky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup